Raamatut tutvustav tsitaat

Kui inimesed armastavad sõnumitoojat, on nad avatud ka sõnumi jaoks. Sellepärast ei ole õiget suhtlemist hoolimiseta. Kui sa inimestele ei meeldi, siis nad sind ka ei kuula.
Niisama lihtne see ongi.

Pastor-õpetaja – kui sinu jutlused-materjalid oleksid maailma parimad ja ülipõnevad, võivad need ikkagi olla meeletult igavad, kui neid edasi andvas õpetajas poleks Jumala tuld. Kui jutlus-õpetus ei „põle“ sinu sees, on sinu õpetus surnud nagu matuserongkäik. Sõnum jõuab kohale ainult siis, kui sinu „nii ütleb Isand“ lähtub hoolt ja kaastunnet täis südamest. Kuulajad – ükskõik, kui vanad või noored – peavad kogema sedasama, mida sina koged. Siis võtavad nad selle vastu. Kui asi ei huvita sind, ei huvita see ka neid.

Kui jutlus-õpetus ei ole sinu jaoks elu ja surma küsimus, ei ole sa väärt pastori- õpetaja kutset. Kui jääd tundi või koosolekule kümme minutit hiljaks, on parem lahkuda oma kohalt. Siin ei ole mingisuguseid vabandusi. Neid lihtsalt ei ole!

Kuidas see kõik on seotud kristliku hariduse-kasvatusega? Otseselt! Iga pastor-õpetaja peab endalt küsima: kui sügav on minu hool ja armastus? Kui inimesed ei tea, kui palju sa hoolid, ei hooli nad sellest, kui palju sa tead.

Sa võid olla pastor pool oma elust, sul võib olla kõigi sinu tuttavate pastorite tunnustus, aga see kõik ei tähenda midagi, kui kogudus ei ole sinu südameasi. Kas sa nutad, kui nemad nutavad? Kas nende tunded puudutavad sind?
Piibel ütleb, et inimeste nõrkused mitte ainult ei puudutanud Jeesust, vaid et Ta tundis neile nende nõrkustes kaasa.

Maailm on väsinud mängudest, mida kogudused mängivad. Maailm otsib omadust, mida on kerge ära tunda: ehtsust.
Oleme kristlastena õppinud selgeks õigete laulude õiged sõnad, meist on saanud eksperdid armastuse ja andeksandmise valdkonnas. Oleme õppinud, kuidas naeratada ja kaastundlik välja näha. Suudame isegi samaaegselt haigutada ja Jumalat kiita. Kas pole hämmastav? Aga on üks probleem. Inimesed tunnevad ära, kui asi on võlts ja pinnapealsus paljastatakse kiiremini, kui tahaksime uskuda.
Maailm jälgib meid. Skandaalidest on küllalt. Nüüd tahetakse näha, kas see, mida usume, tõesti toimib. Elu on liiga lühike ja probleemid liiga suured, et laupäeva õhtul veerand tunniga pühapäevaks mingisugune „jutluse“-soperdis kokku keerata.
Me ei piirdu jutluste läbiviimisega.

Me õpetame inimesi!